Moskevský elektronik Anton Maskeliade, mistr leap motion, vydává album

Anton Maskeliade Anton Maskeliade https://www.facebook.com/maskeliade/

Ruskou elektronickou scénu sice nemáme zmapovanou nijak zvlášť důkladně, ale několik jmen začíná skládačku docela zajímavě utvářet. Kromě urbanistické princezny Kedr Livanskiy je to taky experimentátor Anton Maskeliade, kterého jsme objevili díky dramaturgii Besedy u Bigbítu.

Moskevský hudebník vystavěl svou hudební image na originálním přístupu k tvorbě – docenit ho lze ale teprve při živém vystoupení. Místo aby na mašinkách mačkal čudlíky, čaruje nad nimi rukama, jako kdyby hrál na theremin. K vytváření hudby i vizuálních efektů totiž používá technologii leap motion, ovládanou pohyby rukou.

Ovšem ani sluchátkový zážitek není marný. Antonovo nové album, druhé v pořadí, se jmenuje jednoduše O a najdete na něm devět skladeb. Onfim je singl z něj a vyšel k němu strašidelný psychedelický klip, hra ohňů, světel a stínů.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.