Mumford and Sons ohlašují pauzu

Mumford and Sons, foto Facebook.com Mumford and Sons Mumford and Sonsfoto: Facebook.com Mumford and Sons

Jedna z nejpilnějších koncertních kapel se rozhodla „vybrat si dovolenou“. Mumford and Sons oznámili, že v blíže neohraničeném následujícím období si dají pauzu od veškerých aktivit týkajících se skupiny. Tedy žádné nahrávání ani koncerty.

Londýnská čtveřice nepřetržitě vystupovala po celém světě od vydání své druhé desky Babel loni v září, odehrála dvoje americké turné a v rámci evropské šňůry se zastavila i v Praze. Kapela také uspořádala speciální sérii koncertů zvaných Stopovers, které byly zahrnuty převážně v turné po Spojených státech, pouze jediný dvoudenní Stopover se konal v anglickém Lewes (reportáž z této akce). Mumford and Sons poslední rok nehráli sami, koncertovali spolu se spřízněnými skupinami jako Mystery Jets, Vampire Weekend, Bear's Den, The Vaccines nebo Edward Shape and The Magnetic Zeros, které s nimi hráli ať už jako předkapely nebo v rámci Stopovers série Gentlemen of the Road.

Ale dost bylo hraní a života v „Mumford's Family“, řekli si zřejmě už trochu unavení hudebníci. „Nemyslím, že bychom měli mnoho času na život mimo skupinu a s jinými lidmi“, řekl klávesák Ben Lovett v rozhovoru pro Rolling Stone. V červnu také kapela zrušila některá vystoupení kvůli hospitalizaci baskytaristy Teda Dwanea, který musel podstoupit operaci krevní sraženiny v mozku.

Fanoušci ale nemusí zoufat, už v prosinci minulého roku potvrdil Winston Marshall, že Mumford and Sons nazkoušeli nové skladby.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.