Mumford and Sons vydají v květnu třetí album, bude bez banja

Mumford and Sons, foto Facebook.com Mumford and Sons Mumford and Sonsfoto: Facebook.com Mumford and Sons

Není to tak dávno, co londýnská folk rocková čtveřice Mumford and Sons ohlásila tvůrčí pauzu. A pauzy bývají zrádné, protože se nezřídka protahují donekonečna, někdy též bývají eufemismem pro rozpad kapely. To se v tomto případě naštěstí nepotvrdilo; pánové sotva stačili vydechnout, a už se velmi vážně hovoří o novém albu.

Dokonce natolik vážně, že už je jasné, že se novinka bude jmenovat Wilder Mind a vyjde 4. května. Deska se natáčela v Londýně za doprovodu Jamese Forda. Kromě toho některé písně vznikaly v brooklynské garáži přeměněné na studio, které patří Aaronu Dessnerovi z The National.

Nebudou to ale takoví Mumford and Sons, na které jsme zvyklí. Můžeme tomu říkat změna uměleckého přístupu vyvolaná vnitřními pohnutkami umělcovy duše anebo taky, mnohem jednodušeji, strach z toho, že budou znít pořád stejně. Prostě – při nahrávání třetího alba kapela vůbec nevzala do ruky banjo. Jste zvědaví na výsledek? Tady ho máte:

Tracklist:

Tompkins Square Park

Believe

The Wolf

Just Smoke

Monster

Snake Eyes

Broad-Shouldered Beasts

Cold Arms

Ditmas

Only Love

Hot Gate

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.