Mýtická Ima Teva uzavírá zimu, nové album vyjde v létě

Mýtická Ima Teva uzavírá zimu, nové album vyjde v létě

Na cestě k osamocení zjišťujeme, že nejvíc lžeme sami sobě. Ima Teva nově zpívá česky a druhé album chystá vydat letos v červnu. Poté, co na debutu spolupracovala s Ivou Procházkovou, je nyní projekt Petry Juráčkové opět sólovou záležitostí. Matka příroda se ozývá.

Skladba vysílá zprávu o signálech, které nás varují, že s naším snažením je něco špatně, něco si nalháváme. „Všimli jste si někdy, jaké jsme cynické obludy sami k sobě? Udržujeme se v situacích, které jdou proti nám a balamutíme se obligátním klamem, že když se budeme snažit, tak se dočkáme spolupráce,” říká Ima Teva.

„… každý si táhneme něco jiného a je individuální, co si tam dosadíte. Stagnující práce, pushování spoluhráče do kapely, nefunkční vztah nebo naopak dusivá samota, jejíž řešení shledáváme v tom, že si pořídíme kontakt s člověkem, který na nás kašle,” dodává. Čekáme, slovy Juráčkové, až to s námi flákne o zem. K tomu v klipu, za nímž stojí Yvon Teysslerová a v němž vedle hudebnice hraje Štěpán Hon, dojde doslova.

Třaskavou atmosférou nabitý a severskou zimou nasáklý Obligátní klam má být na albu jediným „ploužákem/oplodňovákem”. U příležitosti debutového Chant (2018) jsme projekt představili v rozhovoru Czech it. Stejně jako posledně, také druhé, zatím nepojmenované album vyjde u Divností.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.