Antez Antez

Na Rumišti potřinácté, AVA loft session uvítá šamanského Anteze

Brno máme rádi a koncerty na netradičních místech především. AVA zastoupené Martinem Bukáčkem jsme onehdy vyzpovídali právě v ohledu k jejich loft sessions, tedy šamanským seancím v komunitním domě a místě zvaném Rumiště. Třináctá AVA se ponese v rytmu (ne)perkusivních zvukových rituálů francouzského umělce vystupujícího pod jménem Antez. Již na minulý rok plánované vystoupení vyjde nakonec až letos: 21. dubna o osmé večerní v Králově Poli. Bližší adresu konání se pořadatelé do poslední chvíle snaží tajit.

Antez je francouzský zvukový umělec a sochař, jehož původní autorské nástroje obsáhnou široké spektrum zvukového univerza. Continuum je vizuálně-akustická performance pro hráče na perkuse rozeznívané třením, kde Antez aktualizuje tajuplné pohybové a zvukové rituály, při nichž zkoumá zvukovou hmotu a možnosti percepce fyzickým zakoušením zvuku,” uvádí AVA ke svému dubnovému úlovku. Antez je široce rozkročený tvůrce, který jindy spolupracuje s divadelníky, tanečníky či filmaři. „Ve vrstevnatých rezonancích dosahuje zvuku, který je zcela opačný oproti běžnému použití perkusí. Dynamika je nahrazena bezčasím dlouhého tónu, na místo rytmu se zde rozeznívá hmota. Tep je nahrazen cirkulujícím plynutím, které může mít původ v drobných zvukových detailech a postupem času odkrývá dronovou, až hlukovou intenzitu.

Večerem bude tradičně provázet uhrančivý šamanismus za mixpultem v podání AVA family.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.