Na Sázavafest přijedou Hadouken! a Monarchy

Hadouken! Hadouken!

Britská pětice Hadouken!, která se pohybuje někde mezi dance-punkem, new rave a electro housem, je potvrzená jako headliner srpnového Sázavafestu. Skupina, kterou proslavilo pár singlů a remixy třeba pro Plan B nebo Bloc Party, díky čemuž se o ní mluvilo jako o velkém objevu britské scény ještě před vydáním debutového alba Music For An Accelerated Culture, vydala letos v březnu novou desku Every Weekend.

Dalším jménem na line-upu festivalu, který se letos nově uskuteční v zámeckém lesoparku poblíž městečka Světlá nad Sázavou, je britské duo Monarchy. Synthpopová dvojka, již tvoří producent Andrew Armstrong a zpěvák Ra Black bývá přirovnávána k Hurts.

Na Sázavafest byli už dříve potvrzeni například australský rapper a zpěvák Dub FX, francouzská trojice Lyre Le Temp či polské duo Paula i Karol, přijede i americká skladatelka a hudebnice Maïa Vidal. Původně ohlášená norská zpěvačka Hanne Kolstø bohužel pro nemoc vystoupení zrušila. Českou scénu zastoupí Tata Bojs, Kryštof, Portless, Blue Effect, Mandrage, Kittchen a mnoho dalších. Nebudou chybět ani slovenští No Name nebo Polemic. Zazní i největší hity zesnulého rakouského zpěváka Falca v podání Falco Tribute Band.

Na festivalu bude opět taneční hala v produkci labelu Dance Mania, přes den tyto prostory využije projekt Skutečná liga k představení svých kapel.

Aktuální cena vstupenek je 850 korun. Předprodej zajišťuje síť Ticketportal. Na webu Sázavafestu najdete více informací o slevách a také kompletní seznam účinkujících.

Sázavafest, Světlá nad Sázavou - zámecký lesopark, 1. - 3. 8. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.