Nabídněme Mandale pomocnou ruku

Local Mandala Local Mandala https://www.facebook.com/MANDALA.koprivnice/

Kulturní stánek uprostřed města tatrovek, Local Mandala, je oblíbeným místem mnoha milovníků hudby, besed i dobrého čaje či dýmky. Poslední dobou však místo živoří a hrozí, že by oblíbený podnik v prostorách Šustalovy vily mohl zaniknout.

Mandala neodmyslitelně patří ke Kopřivnici už několik let. V Šustalově vile však nebyla odjakživa. Do aktuálních prostor se propracovala ze skromné podoby „co kamarádi a dům dal“. Její prvopočátky se datují v období před jedenácti lety, kdy se v tehdy oblíbeném klubu Nora pořádaly tzv. Stylové salonky. Jakmile Nora ukončila svůj provoz, pokračovala Mandala v jejích stopách a zastala i funkci klubu.

Posléze se k čajovně přidala i vegetariánská restaurace. Ta se bohužel ukázala pro provozovatele jako velké sousto, které hodně zásadně zasáhlo do rozpočtu, jak sama říká provozní Petra Poletucha.

„Po roce a půl vyčerpávající snahy, každodenního pozorování a přehodnocování situace už se nestydím říct o pomoc. Vím, že to nebylo ideální. Chyběl oblíbený sortiment, obsluha byla často na pokraji sil, či nefungoval internet. Hodně faktorů, které nejsou uživatelsky příjemné a už vůbec ne atraktivní. Pořád si ale myslím, že v případě Mandaly je nejdůležitější prostor, kam se lze vracet a potkat se. Kde se – jak trefně formuloval pan promotér Marek Horyna - vede kulturní dialog a vytváří prostor pro realizaci nových idejí.“

Pokud chcete pomoci k tomu, aby jedinečný kulturní prostor v Kopřivnici nezanikl, můžete jej podpořit už v pátek a pak po celý víkend na události Benefice pro Mandalu. Celá akce se ponese v duchu přátelského happeningu, hosté se mohou těšit na koncerty, autorská čtení, tvořivé dílny, nebo i jam. 

Pestrý program v rámci celého svátku zajistí umělci z Kopřivnice a okolí – pohodář s kytarou Martin Chovanec, autorským čtením přispěje mladý nadějný básník Ondřej Bezstarosti, veselí rozproudí duo Zdendalele, zazní i melancholická písničkářka Evamore, radost kytarou i hlasem přinese Mirek Přívětivý a nebudou chybět ani oblíbení Galia’s brothers. O afterparty se postarají DJ’s Sandos a Peky. 

Za krásného počasí se celá akce odehraje v pátek od 16 hodin v prostorách kopřivnického parku. Mandale můžete pomoci dobrovolným vstupným či peněžním dárkem do kasičky, kterou najdete na baru. Poletucha a celý organizační tým zvou srdečně všechny návštěvníky a budou rádi za jakýkoliv ohlas a zpětnou vazbu. Nashle v Kopru!

Benefice pro Mandalu, Kopřivnice – park, 5. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.