Napszyklat míří do Brna a napříč republikou

Polská dvojice Napszyklat patří mezi nejprogresivnější alternativní polské skupiny a po krátké odmlce se opět ukáže také českému publiku. Dnešní noc patří Brněnským. „Po dvou letech se do Brna vrací Napszyklat, jejichž poslední deska Kultur Shock vyšla v roce 2011 a obsahuje základní rysy tria: hledání kulturních kořenů, sebe sama a konfrontace západní vyspělé kultury s dohánějícím evropským středovýchodem. Skupina si udržuje zvukovou složku v nevybroušené, tvrdé a noisové podobě. Pravým zážitkem z hudby Napszyklat jsou až koncerty, které se pyšní svou specifickou, energickou atmosférou,“ ohlašují koncert z Kabinetu MÚZ. „Navzdory svému globálnímu úspěchu se snaží držet polštiny, a tak se pro českého posluchače stávají nesrozumitelnými, ale místy rozlišitelnými - zhruba jako české duo DVA.DVA ostatně na albu Kultur Shock (spolu s dälekem) hostovali a v Kabinetu MÚZ si zanotují společně už dnes.

Americká dvojka MRC Riddims, tj. fúze Oktopuse z dälek a Merc z experimentálních If/When a All Natural Lemon & Lime Flavors, se postará o hvězdný závěr. „Oktopus je ze svého předešlého projektu znám jako výrazný architekt zvuku a během posledních dvou let velkou část své energie převedl na nováčka MRC Riddims, který působí jako jeho renesance,“ říkají pořadatelé k pánům, jimiž se večer uzavře. „Obnovené nadšení pro invenci v hip hopu posouvá hudební scénu do neprobádaných koutů, v současnosti jsou dostupné převážně remixy (Run the World od Beyoncé) nebo mixtapy, ale oficiální singl i EP jsou na dobré cestě.

Napszyklat posléze udeří ještě na olomoucký Jazz Tibet (18. 7.), břeclavskou Pikslu (19. 7.) a během festivalu Valašský Špalíček (22. 7.).

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.