Nedělní Brno na vlnách analogového rádia

Nedělní Brno na vlnách analogového rádia

Festival Itch My Ha Ha Ha pokračuje v Brně dále a díky propojení s kulturním prostorem Praha – Fórum pro architekturu a média nás v neděli opět čeká jeho experimentálnější program. Hostem bude německá dvojice Mikomikona, která zkoumá vztah mezi abstraktními vizuálními strukturami a syntézou generovaným zvukem. Jejich vystoupení zasáhne posluchače až na fyzické úrovni, kdy bude svědkem jedinečného spojení obrazu a zvuku. Další z vystupujících, dvojice Poláků Radioda se věnuje radioartu, tedy umění, pro jehož vytváření je využíváno různými způsoby rádiové médium. Zahraniční program doplní ještě polská publicistka Karolina Karnacewicz jako DJ Morgiana se svým live setem, v němž bude improvizovat s vinyly, gramofony, grafickým ekvalizérem, kontaktními mikrofony a vlastním hlasem.

Neděle patří v Praze také pravidelným poslechovým večerům S(o)unday Mixtapes, tento týden vybírá playlist Miloš Vojtěchovský, umělec, teoretik, publicista a lektor. S tématem dne ho pojí iniciace vzniku nezávislých rádií Lemurie a Jelení či pražského prostoru pro experimentální umění Školská 28.

Mikomikona Mikomikona

Koncertní a poslechové části budou předcházet dva workshopy. Kryštof Pešek, absolvent FAMU a člen live-coding sdružení Kolektiv naučí, jak živě přenášet obraz a zvuk na lokální nebo vzdálený server, tedy princip live streamingu. Jan Sůsa, který se zabývá bastlením, hrou na hudební přehrávače nebo radioamatérstvím povede workshop na téma Jak si postavit vlastní přijímač. Workshopy jsou zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě je třeba se na ně zaregistrovat. K workshopu na téma live streaming je doporučený vlastní laptop.

Lístky na koncertní část seženete za symbolických 100 korun v předprodeji. Více informací naleznete na FB eventu akce.

Festival IMHHH pokračuje hned vzápětí v Kabinetu Múz pondělním ambientně snivým večerem s kanadskými Teen Daze a londýnskou čtveřicí Novella. Rozehřátí připraví české duo Sky To Speak. Více informací najdete zde.

Mikomikona, Radioda, Dj Morgiana, S(o)unday Mixtapes + workshopy, Brno – Praha - Fórum pro architekturu a média, 14. 2. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.