Neil Cowley Trio, britský jazz ve čtvrtek v Olomouci a v pátek v Brně

Známý neznámý Neil Cowley. Jméno britského jazzového klavíristy vám pravděpodobně nic neřekne, nejste-li zrovna fanoušky žánru. Ale věřte, že už jste jeho hbité ruce slyšeli a dost možná znáte nějakou melodii skoro nazpaměť. Hrou na piáno totiž doprovází zpěvačku Adele na obou jejích deskách.

Celou svou duší je to ale hlavně milovník jazzu. Už několik let vystupuje společně s basistou Rexem Horanem a bubeníkem Evanem Jenkinsem jako Neil Cowley Trio. V těchto dnech brázdí v rámci turné Evropu. Zahrají taky u nás, a to hned dvakrát, ve čtvrtek 1. listopadu v Olomouci a o den později v Brně.

Nečekejte ale klasický jazz. Neil Cowley Trio si libují v přesazích do mnoha žánrů, o jejich instrumentální hudbě se říká, že odkazuje na Clauda Debussyho a Steva Reicha, stejně jako na Spiritualized a Arcade Fire. Muzikanti na koncertě kromě jiného představí i čtvrté studiové album The Face of Mount Molehill, které vydali v lednu letošního roku.

Neil Cowley Trio, Olomouc – Jazz Tibet Club, 1. 11. 12

Neil Cowley Trio, Brno – Kabinet Múz, 2. 11. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.