Neřvi mi do ucha začínají nahrávat nové EP, zítra promítají klip

Neřvi mi do ucha začínají nahrávat nové EP, zítra promítají klip

Rok a půl poté, co trio Neřvi mi do ucha představilo svoje EP1, přichází čas na další materiál, pojmenovaný (jak jinak než) EP2. V říjnu hodlá kapela nahrát čtyři skladby a k tomu ještě jeden bonus track. Když všechno půjde od ruky, pak EP2 taky ještě během října vyjde.

„Budou to hodně podzimní písně. Od těch radostnějších, kde se zpívá o výletě za město, na skály, po ty tklivější, zmiňující třeba krajinu mrtvé labutě. Bude to takové prostorové a spíš venkovní, spíš pohybové než statické. Ale nezapřeme ani naši věčnou inspiraci, město,“ poodhaluje kapela svoje plány. „A bonus track je překvapení a tajemství a malinko recese,“ dodává.

Přečtěte si také: Czech it: Neřvi mi do ucha

Jestli jste se těšili na desku regulérní délky, máte smůlu, protože Alžběta, Tobiáš a Martina to vidí jinak. „Stejně jako EP1, vznikne i tohle jen díky hodným kamarádům, kteří nám nabídli svou odbornou pomoc. Za což jsme hrozně vděční, že se dají některé věci vytvářet prakticky bez rozpočtu. Vzhledem k tomu, že stejně většinou hrajem zadarmo, to v našem případě ani jinak nejde. Nejsme tak velcí, abychom mohli vytáhnout skryté úspory a nahrát si profi album. Ale nejsou to jen peníze. Formát EP nám prostě víc vyhovuje. Je takový přístupnější a příjemnější.“

Neřvi mi do ucha mají teď v plánu dva pražské koncerty. Už zítra hrají v Klubovně v Dejvicích, 8. října pak v klubu Napa Underground na Malé Straně. A právě na tom zítřejším si hodně zakládají, protože premiérově promítnou nový animovaný klip k Songu 4. Spolupracovali na něm s Davidem Dolenským, ilustrátorem, který kapele dělá grafiku pro placky i booklety.

A pokud chcete trojici přispět na hraní nějaký peníz, právě páteční akce bude výjimečná i tím, že se bude „dokonce“ vybírat padesátikorunové vstupné.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.