Netradiční screamo, hodně kytar a Girl Power. Leden v Kabinetu Múz

Shallov Shallov

S novým rokem přichází poklidnější období, kdy místo těkání a rozhodování mezi nespočtem různých akcí a koncertů můžeme v klidu zapřemýšlet nad našimi předsevzetími a udělat si čas zajít kamkoliv, kde se nabízí vydatný poslechový či taneční zážitek. V Brně je jedním z hlavních středisek alternativní scény Kabinet Múz, z lednového programu vybíráme tři koncerty a jednu páteční party.

Už v pátek 10. 1. se chystá hutný večer se slovenským post-rockem v podání Shallov. Netradiční aranže, promyšlené kompoziční struktury a zpěv, který střídá pocity odevzdání s expresivními pasážemi přivezou spolu s jejich třetí deskou Compress Expand. Spolu s nimi vystoupí maďarští Kytaro, od nichž můžeme očekávat experimentální, psychedelický math-rock, jehož ochutnávku nejdeme na debutu White Noise for Kids. A do třetice všeho dobrého Snackthief, nový projekt Igora Gendy z My Dead Cat se členy kapely Emardee.

Hned o den později, 11. 1., bude večer patřit sestavě Tomáš Palucha. Ambientně-pychedeličtí rockeři loni vydali album Čaro a pro koncert v Kabinetu si tentokrát přizvali Zdeňka Jurčíka, bubeníka Priessnitz či Kovadliny, a Tomáše Vondru stojícího za pražskými kapelami Orient a Lavra. Podpoří je emo-hardcorová Rutka Laskier. Jana Tomáše pak bude možné ještě slyšet sólově, kdy bude 21. ledna živě doprovázet němý film Alfreda Hitchcocka Příšerný host (1927).

Ve čtvrtek 23. 1. dorazí Mighty Bombs, garážová úderka ze Ženevy, ovšem s kořeny ve Španělsku. „Tuhle chytlavou esenci pak pohání kupředu pevná basová linka a na dřeň oholené bicí, kde jde o úder a ne kudrlinky. Za relativně krátkou kariéru projeli Japonsko a hráli s kapelami jako Dinosaur Jr., The Hard Ons, Thee Hypnotics nebo Teenage Bottlerocket,“ zaznívá z Kabinetu. O podporu se postarají olomoučtí Dirty Old Dogs, stylově se pohybující od raných psychedelických šedesátek, přes sedmdesátkový hard rock až po seattleskou kytarovou scénu.

A v pátek 24. 1. přichází večírek, kterému budou vládnout ženy. Cheap Thrills volí Girl Power – pozvání přijala Brigitte Noir, houseová a techno DJka a moderátorka Radia Wave, dále pražská DJka Andrea Dare, z jejíchž setů prosvítají východní rytmy, a s brněnským clubbingem spjatá Miltz, která je součástí kolektivu ÉTER.

Leden v Kabinetu Múz:

10. 1. Shallow + Kytaro + Snackthief
11. 1. Tomáš Palucha + Rutka Laskier
23. 1. Mighty Bombs + Dirty Old Dogs
24. 1. Cheap Thrills: Girl Power

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.