Neutápějte se ve vztazích, vzkazují Audio Attaché a ohlašují album

Audio Attaché Audio Attaché foto: Kristýna Šaarová

Zprávy vypráví příběh o utápění se v nekonečném vztahu, který už dávno skončil, krátkodobé úniky vedou jen k opětovnému objevení neměnné reality. „Klip začíná tam, kde končí. Bohužel nekončí tam, kde začíná,“ říká režisér Ondřej Wolf ke klipu pražských Audio Attaché, který avizuje připravované druhé album. Chystané album Místa kam se nechystáš má být místopisem temných, zasutých zákoutí duše. 

„Na desce popisujeme až schizofrenickou dualitu mezi maskou a vnitřním světem,“ přibližuje zpěvák Jan Houdek a dodává, že hudebně se oproti debutu kapela posunula k shoegazovým kytarovým a psychedelickým plochám, přibylo také kláves a elektroniky. Místa kam se nechystáš, které přijde pět let od debutu 200 lidí, vzniklo pod producentským dohledem Jana Brambůrka, několika nápady album obohatil Ondřej Ježek a k jejímu melancholickému ladění ve dvou písních přispěla i hostující zpěvačka Tereza Gabrielová.

„Musím ti napsat, i když si to nejspíš nepřečteš. Není to jako psaní do šuplíku. Je to hra. Hra na schovávanou. Já se schovám a ty mě nenajdeš. Schováš se, nenajdu tě. Ale máme šanci, že by to čistě teoreticky mohlo vyjít…” říká autor textu skladby Vladimír Mikeš.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.