Beseda u Bigbítu odhaluje první část programu: Shilpa Ray, Go March a to nejlepší z visegrádské alternativy

Beseda u Bigbítu odhaluje první část programu: Shilpa Ray, Go March a to nejlepší z visegrádské alternativy

Festival Beseda u Bigbítu, nově oděn do psychedelických barev, i letos nabídne alternativní reflexi uprostřed slováckého venkova. Do topolového hájku v Tasově u Veselí nad Moravou tradičně přijede to nejzajímavější z česko-slovenské alternativy doplněné o zástupce Maďarska a Polska (v rámci tradiční visegrádské filozofie) a další lahůdky ze zahraničí.

Budeme-li hrát na headlinery, pak na vršku svítí Shilpa Ray, americká zpěvačka, který svým hlasem uhranula i Nicka Cavea, či belgičtí Go March, klubové víření na pomezí dance punku a electropopu, které si v Česku odbude premiéru.

Páteř line-upu nicméně budou opět tvořit alternativní perly z Česka i Slovenska. Navazujíc spolupráci se Startérem Radia Wave jsou na Besedě prozatím potvrzeny jak stálice, které vloni přinášeli silné desky (Please The TreesKvětyLongitalKittchen či B4), tak novicové, kteří rázně vstoupili na scénu (Ghost of YouDalekkoBulpFrank Bigsby & His Satanic MajestyFresh Out Of The BusDonnie DarkoAudio Attaché či Atreye).

Přečtěte si také:
Bedekr 7/2015: Longital – A to je všetko?
Bedekr 9/2015: Květy – Miláček slunce
Bedekr 10/2015: Kittchen – Kontakt
Bedekr 11/2015: Please The Trees – Carp
Bedekr 14/2015: Ghost of You – Glacier & The City
Bedekr 15/2015: B4 – Die Mitternachtmaus
Echolokátor: Bulp – Dune

Reakce z redakce 2015: Nejlepší české desky
Nejostřeji sledované songy 2015

Zmiňované návštěvy z Maďarska pak zastupují kytaroví Makrohang a jazzoví The Best Bad Trip, z Polska dorazí electro-popová divoženka Cosovel, která se shlédla ve slovinském básníkovi Srečko Kosovelovi.

Jak už je tradicí, Beseda u Bigbítu i letos nabídne bohatý doprovodný program – soutěž regionálních písničkářů, Apollónovu návštěvu zastřešující divadelní představení (Radio Ivo) či různé besedy (přednáška brněnských architektů Šárky Svobodové a Jaroslava Sedláka či beseda o českém hudebním podhoubí a cestě na velká pódia, kterou bude moderovat Jonáš Zbořil z Radia Wave). Pořadatelé navíc slibují ještě větší zvelebení již tak útulného areálu, kde je trajdání, sezení u moravského vína či přebíhání mezi pódii jedna radost.

Beseda u Bigbítu, Tasovu u Veselí nad Moravou, 5.–6. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.