Strangers in the City vydávají debut South

Strangers in the City, lo-fi projekt Jakuba Zbořila a Lenky Slovákové, vydá za týden debut pojmenovaný South. Prvotina vychází u ústeckého labelu a href="https://www.facebook.com/pages/Yannick-South-Records/1695631427327981">;Yannick South Records.

Mám perfektní výhled z okna paneláku a jako malý jsem vždycky myslel, že celý ten horizont je jih a kdybych šel pořád rovno, tak dojdu až do Afriky. Pak mi došlo, že to je vlastně severovýchod,“ přibližuje Zbořil okolnosti vzniku názvu alba, které tematicky mapuje poslední dva roky doma. „Ale je to South i kvůli tomu, že je to maloměstská deska, o lidech a místech, odkud pocházím. I proto jsem to přijel nahrát do Veselí, protože v Praze se mi to asi půl roku vůbec nedařilo.“ Rovněž proto se dvojice, která dnes již pobývá v Praze, ve Veselí nad Moravou zdrží, aby výsledek pokřtila a zahrála doma na jihu vůbec poprvé. South, to je třicet minut, šestnáct skladeb, které už nemají být miniaturami jako v případě loni vydaného EP, to je syrovost a skromnost, melodie i bouře maloměsta na jihu Moravy.

Křest South se odehraje 8. listopadu. Album oficiálně vyjde tento pátek.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.