Nitranský festival Flaam zve na žánrově pestrý víkend

Nitranský festival Flaam zve na žánrově pestrý víkend

Slovenský festival Flaam, který letos proběhne 16.-17. srpna, pořadatelé popisují jako “festival s atmosférou grilovačky u kamoša, ktorá se vymkla spod kontroly.” Již pošesté se tato událost bude konat opět na stejném místě jako předchozí ročníky - v Nitranském komunitním a kulturním centru Hidepark. Letos se však chystá bohatší program, a také se místo jednodenní akce bude flámovat po celé dva dny. 

V minulosti se na Flaamu prezentovala česko-slovenská alternativní scéna, ale i zahraniční interpreti jako například britští BANFI nebo polští Coals. Letošní line-up naznačuje, že dramaturgie festivalu se nebojí oslovovat i větší jména. Mezi headlinery se objevují hned tři umělci ze světa: londýnský elektronický mág Iglooghost, křehký písničkář z Kalifornie Low Roar a barcelonští Seward. Jedná se o multižánrovou akci, takže tu zazní techno beaty (Eva Porating, Ariana), kytarovky (Market, Fenster) i žánrově přesahové projekty (1flfsoap, Karpov not Kasparov). Vystoupí rovněž tři písničkářky, které si hudebně snad nemohou být vzdálenější: lehce kontroverzní brněnská punkerka Nikola Mucha, temná princezna Katarzia s producentem Pjonim a neofolková Katarina Malikova.

Celým víkendem nás bude krom hudby provázet ještě cestovatelské kino, workshopy, divadla a promítání. Navíc pořadatelé v rozhovoru zmiňují letos poprvé i sportovní program, takže sokolský úbor doporučujeme vzít s sebou. Zdá se, že třetí srpnový víkend se v Nitře odehraje ve znamení hravosti a radosti ze setkávání.

Flaam 2019, Nitra (SK) - Hidepark, 16.-17. 8. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.