Nizozemský Eurosonic 2020 hostí Bratry, Viah a teepee

Viah Viah

Chceme představit unikátní, vysoce kvalitní hudbu těchto dvou sousedů, avizoval loni Eurosonic, evropský veletrh s talenty, když ohlásil svůj fokus na Česko a Slovensko. Rok poté se do nizozemského Groningenu v době 15.–18. ledna 2020 česká scéna vrací, představí ji Bratři, Viah a teepee.

„Ačkoliv jde o dvě z nejmladších zemí v Evropě, obě mají rozmanité a rostoucí hudební scény, dlouholetou historii a nabízí spoustu skvělé hudby k objevení,” řekl před rokem v našem rozhovoru Oskar Štrajn, jeden z bookerů showcasového festivalu, v rámci něhož probíhá také výrazná konference. Letos se ESNS zaměřuje na Švýcarsko a zároveň představuje nespočet dalších vycházejících hudebníků z celé Evropy.

Kromě regulérního koncertu dojde v případě teepee také na koncert během CEEntral party, kterou pořádá proexportní česká kancelář SoundCzech. Bratři vedle Eurosonicu zavítají na začátku února na další akci tohoto typu, a to slovinský MENT. Ke čtení se nabízí neposledně profilový rozhovor s touto dvojicí, ke zhlédnutí pak fotky z loňského ročníku ESNS – z toho aktuálního přivezeme následně. Slovensko v Groningenu reprezentují Genuine Jacks a FVLCRVM.

Eurosonic 2020, Groningen (NL) – různá místa, 15.–18. 1. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.