Noise.Kitchen Synth Fest IV rozezvučí Brno modulárními syntezátory

Noise.Kitchen Synth Fest IV rozezvučí Brno modulárními syntezátory

Už počtvrté se koná festival, který je oslavou bastlení a analogové hudební elektroniky, letos hned v několika netradičních prostorech v Brně. Za organizací stojí nám dobře známí Bastl Instruments s projektem Noise.kitchen, a také spřízněný label NONA Records. Noise.Kitchen Synth Fest IV zahájí 11. května koncert v prostoru Husova sboru na Botanické, který už se dříve zapsal do mapy nezávislých aktivit v elektronické a improvizační hudbě vystoupením Roberta Aiki Aubrey Lowea na loňském podzimním ročníku Expozice nové hudby.  

Tentokrát pořadatelé zvou na „ambient kombinující jazzovou hravost a sytý zvuk analogové elektroniky, který představí oceňovaný berlínský skladatel a multiinstrumentalista Hainbach, doplní ho mistr zvukových koláží Micromelancolié, který zde pokřtí svoji novou kazetu na NONA Records a Plastiq Phantom (aka Goldwiener), který odehraje repertoár ze svojí elektronické faux-classical desky Concerts for 2 to 6 Instruments in Love Major.“ Ve stejný večer se Noise Kitchen Synth Fest ještě potká s pravidelnou dramaturgickou sérií URNA v brněnském nezávislém klubu Herna. 

O den později, v sobotním odpoledni, budou Bastl Instruments a jejich mezinárodní hosté prezentovat pro všechny zájemce svou aktuální práci v oboru modulárních syntezátorů. Kdo by si chtěl spájet svůj vlastní, součástí zahradního grilování budou jako vždy i pájecí workshopy. Festival zakončí party Dancing On Yesterday's Grave opět v Herně, kde budou až do rána hrát elektroničtí umělci z celého světa, kteří se na tuto akci sjíždějí do Brna každoročně. Namátkou zveme na Mental Overdrive & Kolbjørn Lyslo z Norska, maďarského producenta s přezdívkou Helmut Stant, Sawhorse z Indie či amerického modulárového nadšence Alexe Andersona.

Noise Kitchen Synth Fest IV, Brno – Husité Botanická, 11. 5. 18

URNA: Rendered, Brno – Herna, 11. 5. 18

Noise Kitchen Synth Fest IV, Brno - Rybářská 13 (Bastl HQ), 12. 5. 18

Dancing on Yesterday's Grave, Brno - Herna, 12. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.