Nouvelle Prague znovu představí nová jména ze zámoří, nabídne diskuzní panely i workshop

Nouvelle Prague znovu představí nová jména ze zámoří, nabídne diskuzní panely i workshop

Mezinárodní konference a showcase festival se uskuteční letos již čtvrtým rokem v areálu smíchovského pivovaru. V konferenční části se nepatrně rozšiřuje formát panelové diskuze odborníků, do které zasahují delegáti pouze na konci svými otázkami. Vedle panelu Co hledá booking agent? se totiž uskuteční také interaktivní poslechové sezení Jedno velké ucho především pro hudebníky, kteří by si rádi zahráli třeba na některém evropském festivalu. Tady budou mít možnost nahlédnout, jakým způsobem zahraniční organizátoři a profesionálové vybírají kapely pro showcasy.

I tento rok se budou probírat aktuální témata, ať už z oblasti ekologie festivalů, moderní distribuce vstupného (cashless systém, clever ticketing) nebo čím dál diskutovanější problematiky exportních kanceláří. Pořadatelům a organizátorům dále budou určeny například panely o networkingu nebo nových způsobech financování hudebních akcí. Úplný přehled o programu konference a profily hostů najdete na webu Nouvelle Prague.

Přidruženou součástí je showcase zámořských kapel, kterých je osm a nalezneme mezi nimi subtilní písničkáře i kytarovky podtržené soulovým výrazem. První večer vystoupí americký folkař Christopher Paul Stelling, šestičlenná bluesová garážovka Cash Savage and The Last Drinks z australského Melbourne, headlinery budou jihoafričtí Kongos. Každý showcasový den se zároveň představí i domácí kapely a získají tak příležitost navázat kontakty se zahraničními booking agenty. Jsou mezi nimi například I Love You Honey Bunny, The Truth Is Out There nebo We On The Moon. Sobota bude co do geografie ještě rozmanitější, zazní indický funk v podání High Time, rytmická rock'n'rollová sestava Fizzy Blood z Velké Británie nebo navzdory názvu kanadská kapela JPNSGRLS. Nový Zéland vyslal letos do Prahy hned dva zástupce, písničkářku Aldous Harding a r’n’b producenta a multiinstrumentalistu Noah Slee. Závěrem festivalu proběhne předání cen Nouvelle Prague ve třech kategoriích, které vyzdvihnou osobnosti místního hudebního businessu, kluby a významné počiny. 

Delegátský pas je v prodeji za cenu 1600 Kč a zahrnuje konferenci, workshopy i showcase. Pro návštěvníky koncertů jsou k dispozici dvoudenní vstupenky za 200 Kč a jednodenní za 115 Kč.

Nouvelle Prague, Praha – areál pivovaru Staropramen, 4. – 5. 11. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.