Nová dekáda Lunchmeatu

Nová dekáda Lunchmeatu

Pražský audiovizuální festival Lunchmeat loni oslavil desáté narozeniny a ani letošní komplikovaná situace, jak se zdá, nebude stát v cestě oslavě jedenácté. K té by mělo dojít tradičně na přelomu září a října 28. 9.–3. 10., kdy festival proběhne podobnou formou jako loni – tři úvodní večery v průběhu týdne na různých místech v Praze (viz třeba AV performance Dashy Rush a Alexe Guevary v pražském planetáriu na předešlém ročníku) a následně tři noci v dnes již tradičním působišti akce – podzemí Veletržního paláce Národní galerie.

Mezi největší, zatím oznámená jména patří bezesporu německý skladatel Robert Henke, který do Prahy přiveze svůj aktuální projekt CMB 8032 postavený na souhře několika legendárních počítačů Commodore, jejichž nazelenalé uživatelské rozhraní má možná dodnes vypálené do sítnice váš otec. Teď jej můžete mít i vy a navíc k tomu dostanete něco jako koncert.


Dalším zajímavým umělcem v programu budiž Anthony Linell. Kolega Varga a spoluzakladatel labelu Northern Electronics propojuje svět minimal techna s experimentální elektronikou a ve spolupráci s Ali M. Demirelem představí instalaci s názvem Winter Ashes studující přírodu a mytologii Islandu. Což, pravda, nezní kdovíjak objevně, na druhou stranu Island je holt vděčné vizální téma a vzhledem k technickému zázemí Lunchmeatu půjde takřka jistě o prvotřídní nálož, minimálně po formální stránce.

Například jeden z úvodních večerů v klubu Ankali obstará producentské duo Nkisi a smallboydanger pod pseudonymem Axis Shift se svou sonickou performance Telepathic Encounters. K největším tahákům letošního ročníku pak bude bezesporu patřit Helena Hauff, která do Prahy přiveze své temné techno vize o hyper-inteligentních geneticky vylepšených kyborzích a z československého zastoupení cením především přítomnost Niny Pixel, která chystá ve spolupráci s Adriánem Kriškou AV vystoupení Ancestral Archeology zkoumající spojení slovenského folklóru s technologiemi jedenadvacátého století.

Kompletní seznam oznámených vystupujících, mezi něž patří také Lyra Pramuk, je k nalezení na webu festivalu.

Lunchmeat, Praha – Veletržní palác a další místa, 28. 9.–3. 10. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.