Nové album Smashing Pumpkins nakonec vyjde začátkem června

Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) Billy Corgan (The Smashing Pumpkins)

Frontman americké kapely Smashing Pumpkins Billy Corgan prostřednictvím svého Twitteru odkryl přibližné datum vydání očekávaného alba Oceania - to by nakonec mělo vyjít "již" začátkem letošního června. Následovník pět let starého comebackového alba Zeitgeist byl původně plánován již na minulý podzim, nicméně nedodržování termínů se pro tuto chicagskou kapelu stalo v posledních letech již doslova tradicí. Stačí jen vzpomenout na čtyřiačtyřicetipísňový megaprojekt Teargarden by Kaleidyscope, jenž se měl podle původních záměrů momentálně řítit do finiše - místo toho se dosud nepřehoupl ani přes čtvrtinu. Nezbývá tedy než doufat, že tentokrát se již zmiňovaný termín nikam posouvat nebude.

Momentálně se Corgan věnuje také YouTube projektu, jenž by mohl oslovit hlavně starší fanoušky kapely - v krátkých epizodkách frontman předvádí akustické verze starých skladeb, které navíc doprovází vyprávěním o pozadí jejich vzniku. Na videu se můžete podívat na první díl, skladbu Daydream z debutového alba Gish. V dalších epizodách je možno zhlédnout skladby Rhinoceros, Starla a Disarm.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.