Opava – freiplatz pro hudbu!

Freiplatz jaro 2018, Opava. Freiplatz jaro 2018, Opava. Vávra Volek

Na víkend 19.-20. října zve Opava – freiplatz pro hudbu – opět do svého dvora. Dvakrát do roka ošoupáváme střevíce. Na bohem zapomenutém místě Gottfrei, v Opavě...ani tentokrát nedá se ubránit kvalitní, experimentální, i elektronické rozpravě.

Tento ročník je vyzbrojen proslulým Vladivojskem, jež tak v první linii započne bitvu posluchačů s nutkáním se rozpustit, roztančit, rozskočit. Ti, co v pátek dorazí, budou pod palbou blues beatů kapely Expedice Apalucha, v podmanění rytmického kyber-města od Zagami Jericho a později svědky vždy skvělé elektronické show polské Erith. Do ringu Music Klubu 13tky poté láká electro post-hardcorová kapela The Truth Is Out There - nebo melodicky vymazlený jazz Heimat. Dodatečně, pro unavené vojáky je ready chill-out zóna s vodními dýmkami a čaji.

Sice to tak není
že její hlas je chraplavý a hrubý
ale přesto se Vladivojna a pětičlenné 4 Trio vlívá do uší
jak med
co bodá žihadly

Celý svět
zas tvoří Zagami
 i v mojem bílém pokoji

V sobotu nás čeká zcela intimní bitva s urban- folkovým duem Kieslowski („Snad… snad se budem smát“). Ale zas neřvi mi do ucha, jo? Chci slyšet ono introvertní disko. A granát festivalu? Chvíle, kdy překročíme hranice reality a vrhneme se z Lowmoe snu do Deutchlandu… s kapelou, která by, čerstvě po svém prvním albu, nejspíš preferovala plný překlad tohoto článku. Vybouchne München Konflikt jako poslední příliv Neue Deutche Welle v ČR? Ja ja Troppau ist das Freiplatz für Music, nicht wahr?

A tradičně, armádu hudebníků bude zpoza pultů krýt horda DJs jako např. zkušený electro mixér T.O.M.M.Y., nebo hudební žrout Mike Lí. Tak domeť a udělej organizátorům z generace jednorožců radost (pochopí ten, kdo byl na výstavě Martiny Minařík Pavelkové v galerii Gottfrei).

Freiplatz podzim 2018, Opava - různá místa, 19. -20. 10. 18

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.