Opavský Freiplatz. Ještě větší platz a ještě víc frei.

Freiplatz 2017 Freiplatz 2017 Nela Bártová

Již tento víkend 25. a 26. 5 se noční Opava znovu propojí klubovou nocí Freiplatz. Devět různých prostorů nabídne širokou paletu žánrů. Od popu a rocku přes reggae a punk až k folku či pestrým odnožím elektronické hudby. Šestý půlročník ani letos nezapomíná na posluchače alternativní a experimentální hudby, na které čeká už od začátku pestrý program.

V šest večer totiž startuje v galerii Cella a Hovorny vernisáže jednak interaktivních zvukových instalací Music box a OSC^n, a zároveň také intermediálního projektu Trash Esthetics. Tuto výstavu doprovodí trojice hudebních excentriků: trash/trap/rapoví To Je Hrůza, elektronická umělkyně Girl Therapy a v neposlední řadě dekonstrukční a kolážovitý projekt tajemného Panoboye. A to nejsme ještě ani v polovině páteční noci. V Kapli svaté Alžběty budou dovádět rozverní a nezaškatulkovatelní I Love 69 Popgejů a v Gottfrei se zas ukážou atmosféričtí Bulp a potemnělé hvězdy večera RSS Boys, anonymní to hosté z Polska.

V sobotu máte příležitost se hudebně podílet na festivalu i vy. Autor již zmíněných zvukových instalací, Michal Mitro, pořádá workshop, v němž si budete moci sestavit vlastní syntezátor a následně na něm odehrát společně s ostatními účastníky koncert. Pokud dostanete chuť na akustiku, těšte se na výstřední folk Comar In The Cube U Dvou Dobráků či comeback Nylon Jail, objevu roku 2014 v cenách Vinyla. Vrcholem večera budiž dj set světově známého muzikanta Floexe. Zbytky energie do rána lze vytrsat v komplexu klubů Gottfrei-Freibar-Music Club 13. Hrát tu bude techno, drum'n'bass i psytrance. Jarní Freiplatz je jistě kulturní událostí roku v regionu. Kdo nevěří, ať tam běží.

Freiplatz / Opavská klubová noc, Opava – různá místa, 25.–26. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.