Premiéra: Naive Music – In Reverse

Premiéra: Naive Music – In Reverse

Když je nápad pro intro tak zajímavý, že jej rovnou natáhnete na celou skladbu. I takto by se s nadsázkou dalo mluvit o singlu In Reverse opavského hudebníka Ondřeje Anlaufa, vystupujícího pod monikerem Naive Music. Silný, opakující se motiv jeho čtyřminutové lo-fi skladby se podmanivě zařezává do paměti a vzbuzuje očekávání jeho debutové eponymní desky. Ta vyjde 26. února pod hlavičkou labelu Bughead Records.

Střípky zvukové estetiky otřískaných kytar amerického středozápadu, post-rockové budování atmosféry v minimalistickém, téměř akustickém provedení, automatické bicí, noisová slupka, kradmě se o slovo hlásící synťáky a syrově brnkající kytara. To jsou základy Anlaufových analogově nahraných písní. V In Reverse je navíc cosi archetypálního, šamanského. Když se pak skladba po téměř třech minutách zlomí z podmanivé houpavé repetice do šeplavě a falzetově zpívané části, dojem je dokonán. Podobně uhrančivé lo-fi tu naposledy předváděli Strangers in the City, kteří mají v Bughead Records paradoxně prsty.

Koho Naive Music zaujal natolik, že začal přemýšlet o návštěvě koncertu, bude zklamán. Specifické nahrávání má totiž za následek i to, že Anlauf zatím neplánuje živá vystoupení. „Výsledkem práce je pro mě konkrétní, uzavřená nahrávka, ve které je řečeno vše.“ Ač to trochu zamrzí, je nutno přiznat, že má pravdu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.