Piča z hoven roznítila Slovensko svým pojetím hymny

Piča z hoven, Brno, 4. 4. 12, foto Libor Galia Piča z hoven, Brno, 4. 4. 12foto: Libor Galia

Kontroverzní brněnská úderka opět vystrčila růžky, na slovenském území již podruhé. Opět se ozval uvědomělý občan s kritikou a podnětem k omezení podobného počínání slovenské veřejnoprávní televize Slovenska. Nitranský lékař a bývalý poslanec Štefan Paulov na údajné zneuctění symbolu Slovenské republiky reagoval otevřeným dopisem Marku Maďarovičovi, premiéru kultury, který opětovala kapela vzápětí v podobné rétorice, operující na základě toho, že problémem je pravděpodobně především povrchní pohled na Piča z hoven, sestávající se z absolventů brněnské FaVU a JAMU. Spor hraničící s absurditou, který baví internet, můžete sledovat zde.

Skladba zazněla v rámci programu Colnica, který plně financovala Česká televize. Poslechněte si také reakci Petra Marka z kapely MIDI LIDI, který svým pojetím oživil a připomenul slovenskou podobu hymny české.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.