Pictureplane se vrací, udeří na Bratislavu, pak na Prahu

Pictureplane Pictureplane

Taneční hudba osmdesátých let, darkwave, industrial, EBM, to je v nabídce Pictureplane alias Travise Egedyho a jeho nového alba. Na něm se staví do role Technomancera, který vyšel u Anticonu na Halloweena, tedy 31. října. Deset let lovení v hlubinách devadesátkového trashe vydává další perly, po čtyřech letech přichází Pictureplane s albem, na němž vystavuje svou fascinaci zázraky i hrůzami technologického světa. Už v úterý bude přitom k slyšení v Bratislavě a den nato v Praze.

„Na scénu vstúpil v roku 2004, kedy mu vyšiel prvý album – Pictureplane. Nasledovali albumy Dark Rift (2009) a Thee Physical (2011) pod hlavičkou newyorského labelu Lovepump United Records,” uvádí k Egedymu, jednomu ze pionýrů hudební škatulky „witch house”, pořadatelé bratislavského vystoupení. U nás se představil už před pěti lety na Creepy Teepee. Pictureplane je mimoto znám také jako osobitý producent: „Spolupracoval so Zolou Jesus, ktorá si v jeho songoch zaspievala, remixoval Crystal Castles, Future Islands a Trust. Jeho track, naopak, prerobila Grimes a známa je aj spolupráva s HEALTH (song Goth Star, pri ktorom ti stále vŕta hlavou, kde si ten sample už počul).”

Níže naleznete album Technomancer k poslechu.

Pictureplane, Bratislava – Fuga, 3. 11. 15
Pictureplane, Praha – Basement Bar, 4. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.