Piešťany o víkendu ožijí pestrým festivalem Lidožúr

Piešťany o víkendu ožijí pestrým festivalem Lidožúr https://www.facebook.com/Lidozur2013

Jak oživit slovenské Piešťany? To moc dobře vědí organizátoři městského (nejen) hudebního festivalu Lidožúr. Tento pátek a sobotu se bude na říčním ostrově Lido na Váhu konat jeho šestý ročník (loni měl festival pauzu).

Dvoudenní akce chce přinést mezioborový dialog a propojení mezi umělci z různých odvětví, diváky a prostorem. Představuje současnou elektroakustickou hudbu, vizuální umění, videoart, tanec, film i literaturu.

Z kapel se můžete těšit na rakouské synth-popové Hearts Hearts, svůj energií nabitý koncert předvedou Please The Trees. Ostrov bude patřit ale hlavně slovenským jménům, zahrají Archívny chlapec, Nvmeri, Snowdrop, Núku, Says a další.

Seberte rodinu nebo kamarády, protože z bohaté nabídky různých druhů rozptýlení si vybere každý. Kromě zmíněného se můžete těšit třeba taky na krátké přednášky o současné hudbě nebo tanci, na pohybový či kreslířský workshop, na hudební dílnu a možnost vyrobit si nějaký hudební nástroj, připravena bude taky dětská zóna s divadelními představeními.

Vstupenku v ceně pěti eur koupíte na místě.

Festival Lidožúr, Piešťany – říční ostrov Lido, 29.–30. 7. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.