Please the Trees v bodu nula

Please The Trees Please The Trees foto: Jakub Zeman

Vedle akustických coververzí Distant sessions, jimiž Havelka vzdává hold svým inspiracím, přetváří Please the Trees také sami sebe. Konkrétně od Kryštofa Kříčka, s kapelou tvořícího od roku 2018 a sólově vystupující jako kurisutaru, vzešel impulz přetavit pětici starších skladeb na EP 0.

EP je představením skupiny jako neustále měnícího se organismu, metamorfózy, během níž jsou zúročeny přednosti jednotlivých členů. „Chceme i nadále tvořit z radosti a bez jakýchkoli omezení, hranic nebo toho, co se od nás očekává,” říká za skupinu Havelka a dodává, že tímto směrem hodlá pokračovat (i když už ne takto experimentálně a radikálně).

„Úplně první byla She Made Love To The Moon, u té jediné se dal použít a separovat vokál z původní nahrávky, jsou tam slyšet i dohmaty strun na kytaře,” popisuje Kříček svůj přístup. „Z toho mám hroznou radost, z té zvláštní prezence kytary, která tam ale nic melodického nehraje.” Zbylé skladby byly znovu nazpívány a překomponovány.

Please the Trees bez kytar jsou nové verze skladeb z Infinite Dance (2018), Carp (2015), Inlakesh (2012) a A Forest Affair (2012) přeložené na digitální album 0. EP je zdarma ke stažení na stránkách labelu

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.