Places mají nové album. Je natočené jako live session

Places mají nové album. Je natočené jako live session

Ostravská kapela Places přichází po pěti letech od svého debutu Distant Edges s novým albem nazvaným I Can‘t Let My Hands Fight Against Your Waterfall. Pod dohledem producenta Tomáše Neuwertha ho nahrála během jediného dne naživo v kopřivnickém studiu Animan. Hudebníky inspirovaly různé live sessions a koncerty vysílané online během karantény.

„Všichni kolem začali streamovat, tak přišel nápad taky natočit živák, pak střih a už jsme seděli v autě na cestě do studia,“ vysvětluje bubeník Martin ‚Marcyn‘ Hampel. Z rozhodnutí natočit live session se nakonec vyklubala myšlenka vytvořit tímto způsobem celé album.

Kromě zvuku byl zachycen i obraz, který Places rozšířili o záběry z exteriérů. Jako audiovizuální počin vychází deska v pondělí 1. února a kapela k ní ještě dodává: „Tematicky se album pohybuje mezi složitými vztahy a nevyřešenou minulostí, ale i náznakem naděje, že strach nezvítězí. A kdyby náhodou ano, tak ještě nic neskončilo.“ Novou tvorbu předestírá také loni vydaný singl Quiet Sirens

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.