Indie tvrzené vysokými pecemi. Ostravští Places mají nový song.

Places, Pelhřimovy 2017 Places, Pelhřimovy 2017 Martin Chylík

Je to pár dní, co světlo světa spatřil nový singl Places, indie party z jádra havířské Ostravy. Novinku s názvem Goodbye to me si vzal pod svá produkční křídla Tomáš Neuwerth, známý ze spolupráce s kapelami jako Kittchen, Kafka band či Tata Bojs. O mastering skladby se postaral člen anglické kapely The Pineapple Thief Steve Kitch a celá tato krása vychází pod labelem X Production.

Jemné postrockové entrée dává prostor něžnému, avšak zvučnému hlasu zpěvačky Evy, vzápětí se přidávají další vrstvy obrázku a skladba při poslechu rozkvétá do krásné, citlivé záležitosti jako stvořené pro nynější podzimní večery.

I když má kapela kolem sebe tým skvělých spolupracovníků, ráda si dělá věci po svém. A u nového klipu tomu není jinak. „I přesto, že spolupracujeme se všema těmahle lidma, furt si spoustu věcí kutíme sami, kupříkladu video k té nové věci natočil náš kytarista Kuba, když byl na výletě v Kalifornii, následně ho i zpracoval, což vypadalo jako dosti šílená alchymie, artwork, který zaujímá pozici profilového obrázku, vykutil bubeník Marcyn,“ napsala kapela na svém Bandzone.

Places teď čeká do konce roku posledních pár koncertů, jeden z nich i za hranicemi domoviny. Skrz organizaci Sound Czech – Connect kapela dostala příležitost zahrát si ve Vídni společně s rakouskými kapelami Tenta a Aramboa. Pokud byste si Places ještě před koncem roku chtěli vychutnat, máte možnost 15. 12. v Plzni v Anděl music baru společně s Acute Dose a o den později v Praze ve Sběrných surovinách opět s Acute Dose a navíc s Palindromes.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.