Pod vlajkou AlterEcha pořádáme koncerty. Ohlašujeme ±0 a Sýčka

Sýček Sýček Andrea Petrovičová

Za dobu, co AlterEcho existuje, se stalo, že některé skupiny u nás netřeba dlouze představovat. Nebudeme první ani poslední, ale vedle naší redaktorské činnosti přibývá i činnost promotérská. Představovat hudbu je totiž potřeba, a to je vedle ohlasů nejlepší zprostředkovat také přímo na kůži. V Olomouci to bude za pár dní naše poprvé. AlterEcho a lidé kolem něj začínají pořádat nepravidelné večírky s českou klubovou účastí.

Začínat na Hané se přitom nabízí – máme tam z redakce Helenu, Marcela a dva Tomáše. „Mrzelo mě, že od té doby, co odsud odešel Marek Horyna, nehrajou v Olomouci některé kapely tak často, jak by měly,” uvádí Tomáš Franta, který první koncert zaštiťuje. Poté, co se Marek Horyna stáhl do Kopřivnice, kde se intenzivně stará o rozkvět Mandaly, zůstávají na alternativní olomoucké scéně Coffee Nerds for Liberation. Ti zprostředkovávají zpravidla výjimečné, avšak hardcorové události. „Řekl jsem si, že by bylo fajn propojit ty koncerty s tím, o čem s nadšením píšeme na AlterEcho. Udělat z toho ‚prodlouženou ruku‘ Czech it a Echolokátoru a ukázat, že ty kapely fungují i naživo.“ AlterEcho se tímto pokouší zaplnit místo něžným artbrutem, vycházející českou nadějí.

Mlok, kde se ve čtvrtek náš první koncert odehraje, je tak trochu symbolické místo, protože právě tam Marek Horyna dělal většinu koncertů. „Mám to zšeřelé podzemní místo s masivními kamennými zdmi moc rád. Dojem z ±0 a Sýčka to podle mě ještě umocní. Rád bych ale do budoucna využíval i jiná, atmosférou zajímavá místa,” dodává Tomáš. Sýčkem (profil) a ±0 (profil), jedněmi z nejzajímavějšími kytarovek současné české scény, to začíná a rozhodně nekončí. Plánujeme už pomalu další koncerty. A snad nezůstane jen u Olomouce.

±0 + Sýček, Olomouc – Galerie U Mloka, 23. 3. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.