Poslechněte si: Hudba z dělohy. Osm českých hudebníků interpretuje podněty dítěte v lůně

Poslechněte si: Hudba z dělohy. Osm českých hudebníků interpretuje podněty dítěte v lůně

Netradičních konceptuálních hudebních kompilací je u nás jako šafránu, proto projekt Insider iniciovaný magazínem Vice působí trochu jako zjevení. Osloveno v rámci něj bylo na začátku roku osm českých hudebníků, aby složili skladbu inspirovanou zvuky, které slyší dítě v matčině děloze. Po tři čtvrtě roce je výsledek na světě a vy si můžete celý experiment poslechnout a stáhnout na Bandcampu.

Intimní písničkářství, avant-folk, ambientní elektronika či znepokojivé abstraktní zvukové kompozice na pomezí field recordings a zkreslených glitchových smyček – v této oblasti je rozkročeno žánrové spektrum, do něhož osmička vybraných své příspěvky vměstnala. Zastoupení jsou Martin Přikryl (The Prostitutes), Tadeáš Haager aka Haager and BABAMoimir Papalescu, Marek Hes aka SSSOndřej ŠvandrlíkKittchen, Lenka Kočišová aka Akkamiau a Jaroslav Ondříček aka Dubort. Příběhy k jednotlivým skladbám si můžete přečíst zde.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.