Precizně vypočítané peklo. Lebanon představují novou píseň foto: Jakub Linhart

Precizně vypočítané peklo. Lebanon představují novou píseň

Žánrově těžko zařaditelná kapela Lebanon vydala po delší době nový singl. Je jím skladba Stučajšij Ad, kterou jsme mohli slyšet už během některého z mála jejich loňských koncertů.

 „Naše hudba se skládá obvykle až z 127 not, je totiž mimořádně midi. Doufáme, že tento přístup bude klíčem k pochopení praktických aplikací a možností, jež skýtá zakřivení prostoru,“ tvrdí o sobě sestava tvořená zpěvačkou Terezou Papáčkovou, kytaristy Václavem Hruškou a Jakubem Frankem (s nímž jsme nedávno vedli rozhovor ohledně Bludného kamene), bubeníkem Marcelem Skýbou a Ondřejem Jurčíkem (syntezátory). Novou skladbu nahrávali s producentem Ondřejem Mikulou v libereckém studiu Martina Havlena.

Předpokladem k poslechu je chtít vypnout čas a slyšet tlukoucí peklo. V sedmiminutové stopáži se láme breakcore s mathrockem, zvukově zahalených do noisu, na němž se podílí i theremin. Pro Lebanon je charakteristické střídání klidnějších vokálních pasáží s hardcorovým zpěvem, který je v písni ještě umocněn textem v ruštině.

 

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.