Precizně vypočítané peklo. Lebanon představují novou píseň

Precizně vypočítané peklo. Lebanon představují novou píseň foto: Jakub Linhart

Žánrově těžko zařaditelná kapela Lebanon vydala po delší době nový singl. Je jím skladba Stučajšij Ad, kterou jsme mohli slyšet už během některého z mála jejich loňských koncertů.

 „Naše hudba se skládá obvykle až z 127 not, je totiž mimořádně midi. Doufáme, že tento přístup bude klíčem k pochopení praktických aplikací a možností, jež skýtá zakřivení prostoru,“ tvrdí o sobě sestava tvořená zpěvačkou Terezou Papáčkovou, kytaristy Václavem Hruškou a Jakubem Frankem (s nímž jsme nedávno vedli rozhovor ohledně Bludného kamene), bubeníkem Marcelem Skýbou a Ondřejem Jurčíkem (syntezátory). Novou skladbu nahrávali s producentem Ondřejem Mikulou v libereckém studiu Martina Havlena.

Předpokladem k poslechu je chtít vypnout čas a slyšet tlukoucí peklo. V sedmiminutové stopáži se láme breakcore s mathrockem, zvukově zahalených do noisu, na němž se podílí i theremin. Pro Lebanon je charakteristické střídání klidnějších vokálních pasáží s hardcorovým zpěvem, který je v písni ještě umocněn textem v ruštině.

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.