Premiéra: Čau Česko – Dead City

Premiéra: Čau Česko – Dead City Radim Dibdiak

Dvoučlenný brněnský projekt Čau Česko jsme mohli zaznamenat v menších klubech, ačkoliv jejich živé hraní se drží zatím v intimitě občas i nahodilých bytových koncertů. Spojení dvou brněnských hudebníků ze zcela odlišných uměleckých zázemí vytváří kapelu, jež překvapuje nápaditostí beatů a rytmiky, která se prolíná se syrovými kytarovými motivy. Štěpán Pařízek, kytarista z Ghost of you, a Jonáš Svoboda (jeden ze členů noisové formace Pavel Ondračka) nejdříve začali rozvíjet své sentimentální breakbeatové skladby na dva roky starém EP Psy Right. Na příští jaro chystají novou desku, jejíž předzvěstí je singl Dead City.

Skladbu, která je prý snad o turbulencích uplynulého roku, vylíčených s imaginativností pro Štěpánovy texty typickou, doprovází nový videoklip režírovaný Jonášem, producentem a beatmakerem kapely. Klaustrofobická vizuální hra na vodní hladině s transformujícími se a závrať vyvolávajícími obrazy se natáčela u zatopeného lomu v Blansku. Kdo by chtěl slyšet živou podobu Čau Česko na koncertě, příležitost bude mít 23. října v brněnském Bajkazylu (spolu s ostravským shoegazem February a blanenskými tryo) a 16. listopadu příznačně v olomouckém klubu Vertigo.

Čau Česko, Brno - Bajkazyl, 23. 10. 18
Čau Česko, Olomouc - Vertigo, 16. 11. 18 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.