Premiéra: Sýček – I.

Sýček Sýček Denisa Vesecká

Jestli v letošním roce vyšlo nějakých desek opravdu požehnaně, pak těch kytarových a zdravě zaneřáděných. Ani ke konci roku se přitom nepolevuje. Českobudějovická čtveřice Sýček představuje v prvním adventním týdnu lakonicky pojmenovanou desku I. Na AlterEcho vám ji nabízíme v premiéře.

Pět skladeb, třicet osm minut. Mohlo by se zdát, že Sýček pokračuje ve svých na minuty výživných krautrockových orgiích. Opak je však pravdou. Partička ze stáje NAAB přidala více přímočarosti a břitkého bluesového bordelu, který se (většinou) vleze do čtyři či pěti minut. Stopáž tak natahuje předně skladba Vítr, která se svými sedmnácti minutami spolkla celou jednu stranu vinylu a představuje jakousi spojnici mezi prvním EP a současným přístupem k tvorbě.

Tento přístup je založený mnohem méně na opakování omamných motivů a mnohem více na řinčení zefektovaných, skučících riffů. Jestli Sýček na první nahrávce stavěl chrámy, nyní je boří intenzitou tajfunu a zaplňuje každou mezeru popraskaných zdí hutnou noisovou izolační pěnou, která vás na čtyřicet minut odstřihne od všeho a nechá vyždímat v (ne)řízené vřavě. Uši v rauši, hudba, která prochází celým tělem a pustoší do krásy a blaženosti.

Procházet si ji můžete nechat tělem i naživo. Sýček totiž v prosinci absolvuje krátké turné, v lednu pak přidá ještě jeden koncert a desku pak pokřtí 26. ledna v domovských Českých Budějovicích. Ten bude speciální tím, že „ bude koncipován jako benefice s přednáškou Martina Šálka z České ornitologické společnosti o ohroženém druhu sovy“ – Sýčkovi.

Sýček – turné:

11/12 Brno
20/12 Třešť
21/12 Brno
22/12 Kroměříž
5/1 Praha
26/1 České Budějovice

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.