Priessnitz představují Mrzáky, tíživý prolog alba Beztíže

Priessnitz Priessnitz Libor Galia

O tom, že Priessnitz brzy zapějí labutí píseň, už jsme obsáhle psali před měsícem. Nyní původem jesenická kapela představuje první singl Mrzáci, který napovídá, jak bude její loučení znít. A sice přesně tak, jak si všichni přáli, aby zněl. Deska Beztíže vyjde 7. října, hlavní část (dost možná) posledního turné se pak odehraje v prosinci.

Sychravý kytarový rukopis je v Mrzácích patrný od prvních vteřin, a když do riffů vstoupí i Švejdíkův zasmušilý baryton a začne rozsévat textové rány a boly, dojem z návratu je doveden k absolutní spokojenosti. Priessnitz jsou stále stejní, a přitom prosti vyčpělosti či sebevykrádání. Skladba o odcizení, které abstraktní dvojici dostihuje po dlouhých společných letech, získává postupným opakováním a rozšiřováním prostého a účinného motivu na dramatičnosti a v závěru jí ještě umocní trumpetová vsuvka. Zároveň je to hit, který pohltí na první poslech. Jak je u Priessnitz ostatně zvykem.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.