Pris vydali debut Naše večery, křtít ho budou v Kabinetu Múz a Klubu FAMU

Pris Pris

Kytara přes dvě komba, černá lomeno bílá, baterie vintage synthů a texty o snech, tryskáčích nad městem, jesenickém místopisu, říkalo se kdysi o neeortodoxních skladbách dvojice Lukáš Grygar a Tomáš Tkáč alias Pris, stylizovaně též známá jako P ◤ I S. Po roce koncertního oťukávání a decentním zařezávání pod kůži Pris vydali 4. ledna debut Naše večery. Pokřtí jej v Brně a Praze.

„Osm písniček se vyrovnává nejenom se smrtí a cesty ven hledá skrze sny i zamlžené silnice,” uvádí Full Moon, u něhož album fyzicky vyšlo a se kterým je dvojice neodmyslitelně spjatá. „Kytarový feedback do samplovaných rytmů, syntezátorové víry a nad tím melodie i verše, které se hluku nebojí. (…) Naše večery jsou melancholické a křehké, ale za okny už je tma a v ní číhá leccos.” A sami Pris mimo jiné Na Hutích zpívají třeba „v domě se topí / zima je unavená / zámky jsou pustý / peřina propocená / jak bylo večer / ráno nic neznamená”. 

Živě opět už zanedlouho, a to v brněnském Kabinetu Múz a den na to v pražském Klubu FAMU. Hrát jim na obou křtech budou chorvatští Žen, v Brně pak ještě sólově Palma (Leto) a v Praze naopak Sítě.

Pris + Žen + Palma, Brno – Kabinet Múz, 11. 1. 18
Pris + Žen + Sítě, Praha – Klub FAMU, 12. 1. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.