Chee Chaak vol. 5 ve jménu kolektivů a spolupráce

Chee Chaak Chee Chaak Nela Bártová
Pátý ročník ostravského festivalu Chee Chaak klepe na dveře. Line-up je kompletní a my se opět můžeme těšit na záživný hudební program složený z kombinace převážně tuzemských kytarovek a elektra. Vyvrcholení roční práce nezávislého promotérského kolektivu z Ostravy se bude konat druhý červnový víkend a, stejně jako loni, se odehraje venku na Provoze Hlubina ve znamení spolupráce (ne že by to jindy bylo jinak).

Na Chee Chaaku se letos podílí řada kolektivů: Gin&Platonic, lidi z orlovské Futry, Pacino crew, olomoucká SF MINI CREW, ostravská iniciativa Probuď Domy a spousta dalších. Bude rachot, bordel, punk, vazbení a pořádný kytarový stěny. Výčet kapel je obsáhlý a čítá kupříkladu hned dvě superkapely: orlovský crust punk DNO, který v sobě skrývá členy kapel Apolita, Anne M. Christiansen nebo Pacino, a krautrockový počin Swimming sloth, který pro změnu tvoří členové kapel At Bona Fide, Mancuso, Kangaroos in Austria.

Pozornost si zaslouží také dávka elektra – se svým eklektickým setem vystoupí nad ránem vítězka ceny Vinyla za Objev roku Enchanted Lands. Londýnská Aurelia Trojanovska omámí ambientním technem a EBM v jeho nejtemnější podobě představí V0NT. Zvědavost vzbuzují také slovenské noise/techno duo TITTINGUR. Nebude chybět ani oblíbená battle stage: Tři utkání, tři velké zážitky. Riffový souboj předvedou TUMMO vs. NIKANDER, v rapovém klání se utká Edosh / PTAKZ /+rhing gavel vs. jungiez+smrad a HC duel si dají Kulma vs. Brünner Todesmarsch.
 
Na sobotu je pak připraven doprovodný program v podobě promítání v kině Cineport a v poledne komentovaná prohlídka osady Bedřiška – dříve problémová lokalita, dnes dobře fungující sousedství, kterému ze strany ostravské radnice hrozí demolice.
 

Naladit se na letošní Chee Chaak můžete třeba pomocí playlistu na Soundcloudu. Kompletní přehled a další info je na facebookovém eventu.
 
Chee Chaak Fest 2018, Ostrava – Provoz Hlubina, 8.–9.6. 18

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.