HRTL křtí novinku Hotspot, odpoutanou od času i prostoru

HRTL křtí novinku Hotspot, odpoutanou od času i prostoru

Leoš Hort, který proslul nejen jako HRTL, hrající naživo hudbu z vlastnoručně sestavených analogových syntezátorů, ale také jako šéf kazetového labelu Bükko, spojený s dílnou brněnských Bastl Instruments, má venku novou desku. Pojmenoval ji Hotspot, jako by už názvem avizoval, že se na ní vyváže z pro něj zřejmě již příliš komfortní zóny svého studia a limitací hardwarových nástrojů.

Album tak nově v kontextu jeho tvorby zahrnuje do svých výrazových prostředků digitální produkční techniky nebo třeba mobilní telefon, na který Leoš značnou část nových tracků naskicoval. Hotspot je plná různých intertextů, odkazuje na konkrétní místa, situace či jiné hudebníky, třeba Ciao Ryuichiho. Vizuálně také parafrázuje známou postavu normalizačního disco popu Michala Davida – s jeho na krku zavěšenými klávesy Roland SH-101.

Deska vychází u katalánského labelu Synth Vicious a křtění proběhne 6. března v brněnském ArtBaru Druhý Pád a 14. března v pražském Café v Lese. HRTL poprvé představí nové skladby v koncertním setu s živými bicími. V obou městech ho doprovodí duo 1flfsoap se svým improvizovaným vystoupením, které propojuje kytaru a syntezátory Lukáše Palána (Acute Dose) a bubenické údery Michala Janíka (Ghost of you).

HRTL+ 1flfsoap, Brno – ArtBar Druhý Pád, 6. 3. 20
HRTL+ 1flfsoap, Praha – Café V lese, 14. 3. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.