Proleťte československou historií spolu s DVA

Mistři promyšleného hudebního dadaismu, královehradečtí DVA, se zase jednou ponořili do světa počítačových her. Po světovém úspěchu se soundtrackem ke „klikačce” Botanicula se nyní postarali také o hudební doprovod k výukové PC hře Československo 38–89.

„Československo 38-89 je série výukových simulací, které kombinují prvky interaktivního komiksu a počítačových her. Simulace jsou určeny zejména studentům a učitelům středních škol, přístupné budou ovšem i široké veřejnosti,” říká o projektu Vít Šisler. Tato netradiční učebnice prezentuje ty nejzásadnější historické události dějin Československa a hráči je umožňuje prožívat z pohledu různých aktérů, aby si mohli o situacích udělat ucelený, kontextuální přehled. Na vývoji platformy se podílela  Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Ústav pro soudobé dějiny Akademie věd České republiky, finančně pak projekt zaštítilo Ministerstvo kultury České republiky.

Videoklip a píseň DVA se vrací do dob Protektorátu a pokusu o atentát na Heydricha. Stane se díky DVA a Československu 38–89 dějepis nejzábavnějším a nejzajímavějším školním předmětem? Tak, či onak, PC hry české alternativní umělce očividně lákají.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.