Psy-High, psychedelický unikát 40 kilometrů od Plzně, bude ve znamení vody

92 minut. Tolik času stačilo na to, aby se vyprodala první vlna lístků na umělecko-kulturní zážitek Psy-High. Další várka (v počtu 200 kusů) půjde do oběhu 1. června v 18:00. Festival opět nabídne celistvě pojatý program, ve kterém spoluhrají hudební vystoupení a semináře, divadlo, debaty, předčítání, workshopy, meditace i cvičení. Nedílnou součástí je i snaha výtvarně přetvořit místo konání akce tak, aby odpovídalo myšlenkám putovního festivalu.

Symbolika třetího ročníku je úzce spjata s vodou, takže výběr odpovídajícího prostoru probíhal dlouho a pečlivě. Navázat na loňskou zemitou atmosféru lesního chrámu (lom U sv. Josefa) a vzdušnou poetiku lomu Jarov z prvního Psy-High nebylo jednoduché. Těšit se však můžeme na průzračné vodní plochy obklopené skalami a zalesněnými pozůstatky keltského hradiště – letos totiž pokřtí, jakožto první kulturní akce vůbec, nejmenovaný zatopený západočeský lom (odtajněn bude nejprve pouze těm, kteří si koupí lístek).

Základní DIY myšlenka zůstává i letos. Vlastníma rukama, bez myšlenek na zisk a bez sponzorů – tedy kromě rostoucího počtu těch, kdo živí Psy-High svou osobní energií. Z ohlášených kapel se můžeme těšit na první evropský koncert ruských Kamenů, obřadní sludge/doom v podání OvO z italského lableu Supernatural Cat (Lento, Ufomammut, Zolle) nebo polskou avant-gardu Merkabah. Českou scénu zastoupí stará dobrá mladá krev pražských Or (Czech it), shoegaze v podání At Bona Fide či noisoví Fetch!.

Psy-High, 40 km od Plzně, 13.–16. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.