Resistor Sound Sessions představují české kapely světu

Tomáš Palucha na Rezistor Live Sessions 2019 Tomáš Palucha na Rezistor Live Sessions 2019 Jan Vrba

Možná pamatujete Fair Price Music Live Sessions, které se natáčely zhruba před rokem v brněnském Kabinetu Múz. Formát live session je určen zejména pro šíření jak zvukově kvalitních, tak lo-fi videí s živými vystoupeními hudebníků a kapel, mnohdy na netradičních místech. Resistor Sound Sessions jsou přímým pokračováním, ne v tolik netradičním, ale klubovém prostředí, a stojí za nimi iniciativy Fair Price Music, Smile Music, hudebník a producent Rhys Braddock (Gerda Blank, Metronome Blues), jeho žena Petra Braddock, a také dramaturg a produkční Ivo Lorenc (Beps'n'Johnnies). Natáčení a střih videí má si vzal na starost Jonáš Svoboda (Čau Česko) se svým týmem.

Cílem Resistor Sound Sessions je nahrát několik live videoklipů domácích kapel, kterými se mohou prezentovat v zahraničí. Vybranými hudebníky jsou tedy primárně ti, kteří se o koncertování a proniknutí za hranice ČR sami snaží.     

V Brně je velká komunita kreativních lidí a vynikající hudební klub, který se nebojí žánrového rozpětí a prezentace nejen alternativní hudby. Jejich propojení se nabízelo už dlouho. Společně jsme vytvořili projekt, který pomůže české alternativní hudbě dostat se do většího povědomí u nás i ve světě,” vysvětluje Petra Braddock, proč live sessions vznikají právě v moravské metropoli.  

První RSS představuje nám dobře známou sestavu Tomáš Palucha, pojmenovanou podle dvou ústředních členů Honzy Tomáše a Libora Paluchy. Jejich poeticky konstruované, z velké části instrumentální tracky bývají řazeny žánrově do oblasti post-rocku. S oběma dlouhohrajícími deskami, Guru a novější Čaro, pronikli mimo jiné do nominací hudebních cen Vinyla. První zveřejněné video je záznamem živého provedení skladby Ursiny z poslední desky.

Další Resistor Sound Sessions budou vycházet v průběhu celého roku vždy digitálně a budou prezentovány českým a zahraničním médiím, skrze sociální sítě a ve spolupráci s českými centry v zahraničí. Pro další videa z této série sledujte bedlivě youtube kanál Fair Price Music. Už 7. dubna se tam objeví další live video Tomáše Paluchy. A budou i další kapely. 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.