Robert Glasper, dvojnásobný držitel Grammy, představí v Olomouci fúzi jazzu a r'n'b

Robert Glasper Trio - So Beautiful (Live at Capitol Studios) Robert Glasper Trio - So Beautiful (Live at Capitol Studios)

Obvykle platí, že o prázdninách hudební kluby zejí prázdnotou a všechno dění se přesouvá ven, na festivaly. Olomoucký Jazz Tibet Club ale na červenec chystá lahůdku neobyčejného formátu. V rámci evropského turné sem na jediný koncert v České republice přijede Robert Glasper.

Texaský hudebník, který mixuje vlivy jazzu a r'n'b, za svou tvorbu obdržel už dvě ocenění Grammy. V Olomouci se představí Robert Glasper Trio, pianistu doprovodí ještě basista Vicente Archer a bubeník Damion Reid.

Přečtěte si rozhovor s Robertem Glasperem – o kostelech, nočním nahrávání i o situaci v dnešním jazzu.

Jen před pár dny vyšlo Glasperovo nové album. Jmenuje se Covered a jak název napovídá, půjde o cizí skladby v novém jazzovém zpracování. Na desce se vedle sebe ocitnou třeba Radiohead, Joni Mitchell nebo Kendrick Lamar.

Vstupenky na koncert seženete v předprodeji v olomouckém Informačním centru nebo na stránkách klubu.

Robert Glasper, Olomouc – Jazz Tibet Club, 13. 7. 15

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.