Shabazz Palaces míří do Brna oslavit Itch My Hahaha, ukáží se i Praze

Přední česká, v Brně zakotvená pořadatelská skupina Itch My Hahaha letos oslaví deset let. S brzy příchozí podzimní klubovou klapkou oslavy začnou a vyvrcholí v listopadu. Přijedou Shabazz Palaces, vrátí se  Serengeti. Toho doprovodí ještě Mary C, která se postará o podkresy a od schizofrenního Serengetiho, který má zářez se Sufjanem Stevensem a Son Luxem společným albem, tak „dostanete životní lekci doplněnou výstředními beaty.“ Slibují to alespoň Tomino Kelar a Prokop Holoubek, zástupci Itch My  Hahaha.

Kromě hlavních hvězd si zarapují tuzemské legendy Modré Hory a Bonus, s nímž Mary C vytváří pořad a tvůrčí duo Kreaton. O nevšední rozpálení tanečních prken a zaplnění bříšek se postarají DVA svým palačinkovým dj setem. Ten předvedli zatím jen na americkém festivalu SxSW a na letošní Letní filmové škole.

Samotní Shabazz Palaces, zastoupení prestižním vydavatelstvím Sub Pop, vydali před pár dny své druhé album Lese Majesty, s nímž ze všech stran sbírají nadšené ohlasy. Jak napovídá Sub Pop, jde spíš než o tradiční hip hop o jeho experimentální odnož. Mary C k americké dvojici dodává: „Od jazzem nasáklých beatů domovské skupiny se posunuli k hudebním revolucionářům jako jsou Sun Ra, John Coltrane nebo Lee Scratch Perry a vytváří mimořádně originální mix experimentálního hip hopu a moderní psychedelie.

Itch My Hahaha od svého založení přivezli do Brna kromě mnohých dalších jména jako Autechre, dälek, Fuck Buttons anebo Dat Politics.

10 let Itch My Hahaha (Shabazz Palaces, Serengeti, Mary C, Bonus, Modré hory), Brno – Kabinet Múz, 12. 11. 14

Shabazz Palaces + Serengeti, Praha – MeetFactory, 13. 11. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.