Smashing Pumpkins ohlásili nové album a několik dalších novinek

Uplynuly již téměř čtyři roky od doposud posledního alba alternativní legendy Smashing Pumpkins; deska Zeitgeist tehdy velký comeback neznamenala a kvůli chladným reakcím kritiků i fanoušků učinil jediný zbývající člen původní sestavy, frontman Billy Corgan, rázné prohlášení, ve kterém oznámil, že kapela již nikdy s řadovým albem nepřijde. Veškeré své síly poté upnul na rozsáhlý koncepční projekt Teargarden By Kaleidyscope, ve kterém nám minulý měsíc odtajnil již devátou část z plánovaných 44.

Jak už to ale občas bývá, lidé své názory mění a k velké radosti fanoušků se Smashing Pumpkins ještě letos připomenou s novým albem, které bude součástí projektu Teargarden By Kaleidyscope a ponese název Oceania. Deska by měla obsahovat 9 až 11 a Corgan doufá, že již prvního září se album dostane na pulty obchodů.

Tohle však není jediná novinka, kterou Corgan prostřednictvím Facebooku ohlásil – do týdne kapela představí desátou část TbK, koncerty ověřenou skladbu Owata. Ke konci roku se také chystá vydání remasterovaných verzí alb Gish, Siamese Dream a Pisces Iscariot, které budou mimo jiné obsahovat i doposud nevydané věci. V následujících dvou letech by pak tuhle procedúru měla absolvovat i zbylá alba. Po dlouhých letech vyjednávání se také podařilo ukořistit práva na vydání tzv. archivů – hromady dosud neuveřejněných nahrávek, které sahají až k úplným počátkům kapely. V následujících letech se tedy můžeme těšit na pořádnou porci jak už toho starého, tak zbrusu nového materiálu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.