Smashing Pumpkins ohlásili nové album a několik dalších novinek

Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) Billy Corgan (The Smashing Pumpkins)

Uplynuly již téměř čtyři roky od doposud posledního alba alternativní legendy Smashing Pumpkins; deska Zeitgeist tehdy velký comeback neznamenala a kvůli chladným reakcím kritiků i fanoušků učinil jediný zbývající člen původní sestavy, frontman Billy Corgan, rázné prohlášení, ve kterém oznámil, že kapela již nikdy s řadovým albem nepřijde. Veškeré své síly poté upnul na rozsáhlý koncepční projekt Teargarden By Kaleidyscope, ve kterém nám minulý měsíc odtajnil již devátou část z plánovaných 44.

Jak už to ale občas bývá, lidé své názory mění a k velké radosti fanoušků se Smashing Pumpkins ještě letos připomenou s novým albem, které bude součástí projektu Teargarden By Kaleidyscope a ponese název Oceania. Deska by měla obsahovat 9 až 11 písní a Corgan doufá, že již prvního září se album dostane na pulty obchodů.

Tohle však není jediná novinka, kterou Corgan prostřednictvím Facebooku ohlásil – do týdne kapela představí desátou část TbK, koncerty ověřenou skladbu Owata. Ke konci roku se také chystá vydání remasterovaných verzí alb Gish, Siamese Dream a Pisces Iscariot, které budou mimo jiné obsahovat i doposud nevydané věci. V následujících dvou letech by pak tuhle procedúru měla absolvovat i zbylá alba. Po dlouhých letech vyjednávání se také podařilo ukořistit práva na vydání tzv. "archivů" – hromady dosud neuveřejněných nahrávek, které sahají až k úplným počátkům kapely. V následujících letech se tedy můžeme těšit na pořádnou porci jak už toho starého, tak zbrusu nového materiálu.

Celé oznámení si můžete z úst Billyho Corgana poslechnout zde:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.