Soutěž 1Band2Play zná finalisty: David Invalid, Ette Enaka a Silver Springs

Soutěž 1Band2Play zná finalisty: David Invalid, Ette Enaka a Silver Springs

Pátý ročník soutěže 1Band2Play zná své finalisty. Odborná porota vybrala z téměř šedesáti přihlášených tři finalisty, kteří se „utkají“ o vstupenku na Full Moon stage na letošní Colours of Ostrava a vydání debutového alba pod záštitou časopisu Full Moon. Jmenovitě jde o David Invalid, Ette Enaka a Silver Springs. Vítěz bude ohlášen na speciálním koncertu v pražském klubu FAMU, který proběhne 24. května.

Za monikerem David Invalid se schovává sólový projekt Davida Pšenčíka, frontmana Acute Dose. Instrumentálně nesvázaná jízda se nebojí nečekaných zvratů a kombinací, v nichž se na ploše jedné písně sejdu například varhany, syntezátory a dravé beaty. Imaginace a dětská estetika v jednom.

Ette Enaka už jsou u nás staří známí. Odkaz kamsi k devadesátkám, strhující a šlapající riffy plné post-punku, ema a nuancí hardcoru. Hlavní sílu hledejte v chytlavých, vyřvaných refrénech.

Silver Springs pak mají jako hlavní vyjadřovací prostředek taktéž kytary, zvukově však odkazují na dobu zkraje nového milénia, kdy indie rock chytil druhý dech a realizoval se v hymnických, a přesto podprahově posmutnělých melodiích.

Dodejme, že v předchozích ročnících 1Band2Play zvítězili Bára Zmeková, Kaplan Bros., Jested a Pandoo.

1Band2Play, Praha – Klub FAMU, 24. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.