Echolokátor: Ette Enaka – Every Mile & Minute

Echolokátor: Ette Enaka – Every Mile & Minute

Devadesátky byly kytarové hudbě zaslíbené a jakýkoliv návrat k nim, klidně i o čtvrt století později a lehce aktualizovaný, potěší. Nejnověji radost rozdávají čerství brněnští debutanti Ette Enaka, kteří právě vysílají své EP Back To Square One. Skladba Every Mile & Minute vtáhne tam, kde skončila většina dětských hrdinů sametové generace.

Paleta žánrů v necelých čtyřech minutách, ale přitom žádný crossover a mišmaš. Spíše přímočará, na první poslech fungující kombinace zábavných riffů mezi rádiem a undergroundem, která si bere od každého trochu – punkovou dravost, post-punkovou sychravost, strhující vyřvané refrény emo hardcorových sebranek a neučesaný zvuk garážovek. Kdo se nemůže dočkat nové desky Cloud Nothings, právě našel způsob, jak se do ledna příštího roku (a mnohem dál) zabavit.

A pokud ještě nemáte celý listopad zapráskaný koncerty, můžete si Ette Enaka odchytit i naživo. V brněnském Kabinetu Múz 15. listopadu, v kopřivnické Mandale 19. listopadu a 25. listopadu v blanském Muzikografu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.