Soutěž: 2x dva vstupy na večery festivalu Spectaculare

Soutěž: 2x dva vstupy na večery festivalu Spectaculare

Audiovizuální hody rozkročené od klubové elektroniky přes ambient po experimentální jazz. Pastva pro oči i uši. Festival Spectaculare na měsíc obsazuje Prahu, audiovizuální performace doplní i filmové projekce či workshopy. Z bohaté nabídky letošního čtvrtého ročníku vybíráme k soutěži showcase labelu Edition Records a koncert Arve Herinksena s Fenneszem

Středa nabízí díky festivalu Spectaculare „nevídané dobrodružství v krajinách jazzu” s průvodci z britského labelu Edition Records. V průběhu večera zazní finský kvintet Oddarang, za směs jazzu s rockem i vážnou hudbou obdrželi mj. cenu Jazz Emmy. „Na pódiu Paláce Akropolis je doplní anglické kvarteto Dinosaur se svým impresionistickým jazzem s přesahy do folkloru. V roce 2016 natočili oceňované albm Together, As One a stali se objevem stanice BBC 6,” dodávají pořadatelé.

V druhém případě jde o čtvrteční koncert norského trumeptisty Arve Henriksena, ústřední postavy současného experimentálního jazzu. „Mistr delikátní atmosféry si sebou přiveze hosta, kterým je rakouský elektronický vizionář Fennesz. Autor oceňovaných desek Endless Summer nebo Venice míchá elektronické drony a glitche s kytarovou postrockovou melancholií,” uvádí k výjimečné kombinaci Palác Akropolis. 

AlterEcho ve spolupráci s festivalem přináší soutěž o 2x dva vstupy (tzn. 1x dva na Edition Records, 1x dva na Arve Henriksena a Fennesze). Stačí správně zodpovědět soutěžní otázku, tu poslat do středečního rána mailem s předmětem „Spectaculare – soutěž” na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a mít krapet štěstí. Do zprávy prosím uveďte vybraný večer a celé své jméno.

Otázka: Kdo z českých umělců vystupoval na prvním ročníku festivalu Spectaculare?
Fennesz
Clarinet Factory
Gurun Gurun

Edition Records showcase, Praha – Palác Akropolis, 25. 1. 17
Arve Henriksen + Fennesz, Praha – Palác Akropolis, 26. 1. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.