Spectaculare 2022 odstartovalo. Nabídne to nejzajímavější z alternativní a klasické hudby

Ed Carlsen, Spectaculare 2022 Ed Carlsen, Spectaculare 2022 foto: Libor Galia

Začal festival Spectaculare 2022. Devátý ročník multimediálního festivalu, který se vrací do tradičního jarního termínu, aby od 3. března do 17. května 2022 představil to nejzajímavější ze současné mezinárodní alternativní scény s přesahy do moderní klasické hudby. Mezi první potvrzené interprety patří dvojice Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft, dj poolboi, Rival Consoles nebo showcase berlínského labelu 7k!

Festival se vrací po pandemii do tradičního termínu se středobodem v pražském Paláci Akropolis. „Jak je zvykem, většina interpretů se v Praze objeví v premiéře, ať už německo-norské duo Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft, bristolský kvintet Ishmael Ensemble, americký elektronický producent dj pooolboi nebo i showcase berlínské neoklasické značky 7k! v čele se skladatelem Niklasem Paschburgem. Věřím, že k tahákům bude jistě patřit i dvojkoncert britských elektronických velikánů Rival Consoles a Lone,“ říká dramaturg festivalu Josef Sedloň. První koncert festivalu Eda Carlsena a dvojice Brueder Selke/Ceeys již proběhl, ze zahájení máme galerii.

Program festivalu a podrobnosti k letošnímu ročníku nabízí stránky Spectaculare.

Spectaculare 2022, Praha – různá místa, 3. 3.–17. 5. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.