Spectaculare 2022 vrcholí. Přijíždí Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft

Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft Henrik Schwarz & Bugge Wesseltoft foto: Ben Wolf

Žižkovský Palác Akropolis, dlouholetá základna festivalu Spectaculare, přivítá jednoho z hlavních hostů ze sousedního Německa. Není jím nikdo jiný než pionýr elektronické hudby a legendární remixer Henrik Schwarz s desítkami releasů na labelech jako Defected, Innervisions, Ninja Tune a dalších. Ve středu 11. 5. se Henrik Schwarz představí s jazzovým pianistou a hudebníkem Bugge Wesseltoftem, který za svou kariéru stihl být táhnoucím pilířem norské jazzové a nu-jazzové scény s releasy na značkách Jazzland Recordings a ECM Records.

Společně s Henrikem vydali ceněné album Duo už roce 2011 právě na Jazzland Rec. Svou spolupráci předvedli také na singlu In Spite of Everything na Sunday-Music Records, který takhle živě rozpohybovali v Royal Albert Hall pro Electronic beats.

Návštěvníci se budou moct přesvědčit, co se stane, když se spojí dva různorodí umělci ve společné improvizaci. Kromě formace Schwarz-Wesseltoft, která bude k vidění na festivalu Spectaculare, rádi také spolupracují s kontrabasistou Danielem Berglundem, se kterým nahráli pro platformu Boiler Room slavný set na amsterdamském ADE.

Vizuálně je doprovodí jedno ze žhavých jmen české umělecké scény Jan Hladil, který měl nedávno premiérovou sólo výstavu v The Chemistry Gallery.

Festival Spectaculare nabídne ještě workshop 16. 5. hudebníka Rafaela Antona Irrisariho, který má svou show o den později v pražském Planetáriu. V Biu Oko mohou diváci ještě 16. 5. zhlédnout projekci Tripping with Nils Frahm o světoznámém pianistovi.  

Spectaculare 2022, Praha – různá místa, 3. 3.–17. 5. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.